Nowy serwis internetowy jaknadloni.info

opublikowano: 08.01.2018

Nowy serwis internetowy jaknadloni.info

Jaknadloni.info

Tak brzmi nazwa nowego serwisu internetowego, który w „jednym miejscu” gromadzi bogatą i różnorodną ofertę kulturalną i sportową, jaką oferują ośrodki i instytucje z terenu powiatu otwockiego. Pomysłodawcą i koordynatorem serwisu jaknadloni.info jest Biuro Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Otwocku.

Serwis informacyjno-kulturalno-sportowy dostępny pod adresem http://jaknadloni.info/ to nowe „miejsce w sieci”, w którym ośrodki i instytucje, a także niezależne stowarzyszenia i fundacje z terenu powiatu otwockiego mają możliwość zaprezentowania oferowanych przez nich przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym, kulturalnym czy sportowym. Na łamach serwisu publikowane są więc wydarzenia wszystkich tych, którzy próbują kulturalnie lub sportowo ożywiać Powiat Otwocki i twórczo go zmieniać.

Istotą powstania nowego serwisu było stworzenie możliwości jeszcze łatwiejszego dostępu do oferty kulturalnej i sportowej naszym mieszkańcom, a także i turystom z zewnątrz, poprzez przedstawienie jej w atrakcyjnej formie, nie kojarzącej się z działaniami „urzędowymi”. Chcemy, by formuła witryny i informacje w niej zawarte sprawiły, by odbiorca nie miał problemu ze znalezieniem potrzebnych mu informacji o wydarzeniach odbywających się w jego okolicy – wyjaśnia kierownik Biura Kultury i Promocji Jędrzej Sudnikowicz.

Nowy serwis został zaprojektowany zgodnie z zasadami technologii „Responsive Web Design”, dzięki którym łatwiej będzie można korzystać z serwisu użytkownikom smartfonów i tabletów. Dużą wagę przyłożono również do tego, by witryna była dostępna dla osób niedowidzących – wdrożona została wersja kontrastowa, a elementy graficzne zostały dobrano i opisano tak, by osoby słabowidzące nie miały kłopotów z ich odczytaniem.

Z myślą o tych, którzy zawitają do naszego powiatu po raz pierwszy, w serwisie zostały zamieszczone dane każdej z instytucji wraz ze wskazaniem dokładnej lokalizacji na mapie. A wszystko po to, by każdy z łatwością dotarł na każde wydarzenie. Mamy nadzieję, że nasz Serwis stanie się znanym i cenionym źródłem informacji – dla Ciebie, dla Twoich bliskich, dla turystów, dla wszystkich!

Jeśli masz pytania, uwagi bądź ciekawe pomysły dotyczące funkcjonowania serwisu napisz do nas na adres: jnd@powiat-otwocki.pl.

« powrót