Eliminacje Gminne 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

Data wydarzenia: 13.03.2024

Eliminacje Gminne 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”
Eliminacje Gminne 47. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” za nami
W środę, 14 marca na łączniku Hali sportowej w Celestynowie spotkali się recytatorzy wyłonieni w eliminacjach szkolnych, aby wziąć udział w kolejnym – gminnym etapie konkursu. Zgromadzonych uczestników powitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu pani Joanna Mokrzycka, która przedstawiła komisję konkursową. Skład jury obejmował: przewodnicząca poetka pani Krystyna Obara-Morawska, pisarz pan Andrzej Kamiński oraz Kierownik Biblioteki Publicznej w Celestynowie pani Ewa Wilczek. Eliminacje obejmowały trzy kategorie wiekowe uczniów szkół podstawowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Przesłuchano 17 osób z pięciu szkół z terenu gminy Celestynów: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Batalionu „Zośka” w Celestynowie, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Starej Wsi, Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostrowie, Szkoły Podstawowej w Regucie oraz Szkoły Podstawowej w Podbieli. Wyłoniono cztery osoby, które będą reprezentować gminę Celestynów w Eliminacjach Powiatowych:
Maria Możdżonek – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Starej Wsi – I grupa wiekowa,
Hanna Grochowska – Szkoła Podstawowa w Podbieli – I grupa wiekowa,
Wojciech Grochowski – Publiczna Szkoła Podstawowa w Celestynowie- II grupa wiekowa,
Alicja Musik – Publiczna Szkoła Podstawowa w Celestynowie- III grupa wiekowa.
GOKiS – organizator Eliminacji Gminnych serdecznie dziękuje dzieciom, rodzicom i nauczycielom za wspaniałe przygotowanie wierszy a komisji za wyłonienie najlepszych recytatorów. Gratulujemy wszystkim dzieciom i życzymy powiedzenia w Eliminacjach Powiatowych, które odbędą się dnia 22 marca br. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku.

REGULAMIN_SYRENKA_2024_MIKiS

Karta uczestnika SYRENKA_2024