Pierwsze spotkanie uczestników projektu „Młoda Moda”

Data wydarzenia: 01.02.2021

Pierwsze spotkanie uczestników projektu „Młoda Moda”

Nie lubię poniedziałków!? A jednak! W poniedziałek 1 lutego grupa młodzieży projektu Młoda Moda z gminy Celestynów rozpoczęła działania. Mini integracja, podział na grupy, spisanie zasad współpracy i przygotowanie ściany ewaluacji to tylko początek. Nad spotkaniem czuwał koordynator projektu, instruktor GOKiS – Marta Kępka.
Młodzi rwą się do pracy i nie mogą doczekać tworzenia kolekcji. Już niebawem pojawi się logo projektu, stworzone przez jedną z uczestniczek – Martynę.
Projekt Młoda Moda prowadzony jest w ramach programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności administrowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.
#rownacszanse

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Celestynowie znalazł się wśród 2 jednostek na Mazowszu, których projekty zostały dofinansowane w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2020”. Spośród 333 złożonych wniosków eksperci wybrali 100 projektów do dofinansowania.
Będzie ono przeznaczone na realizację projektu pt. „Młoda Moda”, o łącznej wartości ponad 10 tys. zł. Przyznano na niego najwyższą możliwą dotację w wysokości 8500 zł. Czas realizacji projektu wynosi sześć miesięcy, od 1 lutego do 31 lipca 2021r.
Projekt został przygotowany przez GOKiS przy współpracy młodzieży. Zakłada on wsparcie rozwoju osobistego jego uczestników, włączenie ich w życie społeczne oraz pobudzenie wyobraźni poprzez naukę planowania, organizacji, pracy w grupie, jak również samodzielności w działaniu. Adresatami projektu jest 12 osobowa grupa młodzieży w wieku 13-19 lat z terenu Gminy Celestynów.
To młodzież uczestnicząca w projekcie będzie w dużej mierze decydowała jakie działania będą podejmowane. Mogą one obejmować różne inicjatywy, jednak będą skupione wokół jednego tematu – szycia. Młodzież, we współpracy z moderatorem, zaczynała będzie od organizacji pracy, przygotowania stanowiska, potrzebnych materiałów itp., przez naukę szycia, po sposób wykorzystania efektów swojej pracy – co z nimi zrobić i w jaki sposób.

Dofinansowanie pozyskano w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse 2020” współfinansowanego z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży
Celem Programu jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele myśląc perspektywicznie o własnej przyszłości.