Zumba

Data wydarzenia: 19.09.2023

Zajęcia dla Termin Miejsce Instruktor Cena
Dorośli Wtorki Hala Sportowa w Celestynowie - szkolna sala gimnastyczna Aleksandra Olech 50 zł/msc
Termin pierwszych zajęć: 19.09.2023

godz. 19.00-20.00

 

Zumba Fitness to zainspirowane Ameryką Południową zajęcia taneczno-ruchowe. To dynamiczny, ekscytujący oraz skuteczny program fitness. Zajęcia składają się z szybkich i wolnych rytmów wzmacniających i rzeźbiących sylwetkę. Zumba jest dla wszystkich bez względu na płeć, wiek, kondycję i umiejętności taneczno-ruchowe.

–  Zapewnia trening całego ciała. Wiele ruchów w Zumbie angażuje mocno mięśnie brzucha i grzbietu, co powoduje ujędrnienie i wzmocnienie tych partii mięśniowych. Dzięki temu zmniejszamy ryzyko wystąpienia bólów kręgosłupa.

– Zumba to trening cardio dzięki czemu zdobywamy kondycję oraz skutecznie spalamy kalorie.

– Łagodzi stres. Energiczne ruchy nie tylko pomagają w uwalnianiu endorfin (hormonu szczęścia) przez co występuje wyraźna poprawa nastroju, czujemy się odprężeni i spełnieni.

– Pomaga w obniżeniu ciśnienia krwi, wzmacnia serce i układ krwionośny.

– Zwiększa gęstość kości i zmniejsza ryzyko osteoporozy.

– Poprawia równowagę i napięcie mięśniowe.

– Program Zumba Fitness wyostrza zmysły i pobudza nasz umysł do działania.

– W każdym tygodniu wprowadzamy nowy krok taneczny: salsa, merengue, regeeton, cumbia, tango, tango argentino, pasodoble, belly dance, country, polski taniec ludowy, african dance.

– Po wdrożeniu poznanych kroków tworzone są programy choreograficzne (różne style w jednym utworze). Każde zajęcia rozpoczynam rozgrzewką, kończę rozciąganiem, co minimalizuje ryzyko kontuzji oraz wspomaga ogólną sprawność organizmu.

 

 

« powrót