Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920

Data wydarzenia: 23.08.2020

Wystawa z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej 1920

Termin: 23.08.2020 r. godz. 16.30, miejsce: Hala Sportowa w Celestynowie ul. prof. Hilarego Koprowskiego 2

Relacja z wystawy:

Wystawa  pod tytułem „Bitwa Warszawska – Stulecie Zwycięstwa” została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Jej otwarcie miało miejsce 23 sierpnia 2020 r. na obiekcie Hali Sportowej w Celestynowie. Zarys historyczny konfliktu polsko-bolszewickiego przedstawił uczestnikom  Pan Jarosław Stryjek – historyk.

Ekspozycja poświęcona jest historii wojny polsko-bolszewickiej, przypomina o najważniejszych jej faktach i postaciach. Została opracowana przez Biuro Programu Niepodległa we współpracy z Muzeum Wojska Polskiego. Wystawę uzupełnia pokaz umundurowania Armii Wojska Polskiego z okresu 1919-1920.

Wystawę można oglądać do 29 sierpnia br. w godzinach otwarcia Hali Sportowej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom otwarcia wystawy i zachęcamy mieszkańców gminy Celestynów do zwiedzania ekspozycji.

informacja PDF

plakat 100-lecie Bitwy War-1