Gmina Celestynów z nowymi stacjami naprawy rowerów!

opublikowano: 15.09.2022

Gmina Celestynów z nowymi stacjami naprawy rowerów!

Gmina Celestynów z nowymi stacjami naprawy rowerów!

Mieszkańcy gminy Celestynów mogą już korzystać z trzech bezpłatnych samoobsługowych stacji napraw rowerów, które Gminny Ośrodek Kultury i Sportu postawił w ramach projektu „POMOC ROWEROWA W GMINIE CELESTYNÓW”. Było to możliwe dzięki grantowi przekazanemu, w ramach IV edycji programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

Stacje napraw rowerów jako oryginalne i nowoczesne rozwiązania znajdują się na terenie kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012” w Celestynowie oraz świetlic wiejskich w Jatnem i w Ponurzycy, zwiększając tym samym ich atrakcyjność oraz podnosząc standard sołectw w naszej gminie. Posłużą nie tylko rowerzystom – będą pomocne także dla rodziców z wózkami dziecięcymi, opiekunów osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich, a nawet podczas pompowania piłek sportowych lub materacy.

Gmina Celestynów jest atrakcyjnym miejscem dla rowerzystów, okolica słynie z licznych szlaków rowerowych, rezerwatów przyrody i obszarów Natura 2000. Dotychczas mieszkańcy naszej Gminy oraz goście nie mieli warunków do samodzielnej naprawy roweru czy dokonania drobnych regulacji. Dlatego powstał projekt, który jest realnym działaniem, odpowiedzią na problemy, które zaobserwowaliśmy. Wartością dodaną jest zdobycie grantu finansowego od PSE.

Projekt „POMOC ROWEROWA W CELESTYNOWIE” został sfinansowany ze środków Polskich Sieci Elektroenergetycznych, w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

« powrót